TVTG haridustehnoloog
  • Algus
  • Lingid
    • Interaktiivsed vahendd
    • Veebiseminarid >
      • Koolitused 2021 >
        • Koolitused 2020
        • Koolitused 2019
        • Koolitused 2018
        • Koolitused 2017
    • Lastevanematele
    • Matemaatika
  • Õpilastele
  • Digiterad
    • Aeg
    • Lastele
  • Materjalid
    • Nutiseadmed
  • Autorist
  • Blog

Juhendmaterjalid 2020

Käesoleval õppeaastal on meie õpetajad oma digipädevustes nii head, et eraldi sisekoolitusi ei vaja. Nõustan inimesi individuaalselt. Aitan igaüht, kel on küsimusi. Siin lehel püüan süstematiseerida juhendeid, mida olen kogunud veebiavarustest või ise loonud. Allpool on veel linke õppematerjalide kogudele ja mõned soovitused ning olulised kiirlingid.

Sünkroonsed suhtluskanalid

Siin on reaalajalisi suhtlemisvahendeid, muidugi on ka neid, mis võimaldavad hiljem ühendust võtta ja lasevad teateid jätta (nt. Skype, MS Teams, WhatsUp, Messenger jm).
​------------------------------------------------------
-------------------------------------
Zoom -  väga võimas videokonveretsi tarkvara. Ilma litsentsita töötab kuni 40 min. Osalejate piirangut pole. Aga konverentsi alustaja ehk juht peab avama chat'i akna, et näha liitujaid ja nende mikrofonid vaigistama! Siis on ülekande kvaliteet parem ja juht osalejate vaatenurgast ei haki ega jookse kinni. Vt Videojuhendit (TLÜ)
NB! Kõik kasutatavad dokumendid tuleb enne e-koosoleku algust avada. Sellega hoiad arvuti ülekanderessurssi kokku. Loe juhendit.

Skype - reaalajas suhtlemine jututoa aknas (lae alla  arvutisse,tahvlisse või nutitelefoni või kasuta brauseripõihiselt). Vaata juhendit.

Messenger - suhtle, helista või tee videokõne, saada pilte, arvutis, tahvlis ja nutitelefonis, kuid ilma FB kontota ei saa enam kasutada. 
Vaata juhendit mobiilile.
​
WhatsUp - rakendus, mille kaudu saab vestelda, teha grupikõnesid ja sõnumeid saata ning pilte vahetada üle interneti tasuta. Loe lähemalt. Algselt kasutati nutitelefonides, nüüd saab ka arvutites (Windows, Mac) kasutada.

MS Teams'st, vt paremast veerust --------------------------------------------
Google Jamboard - on reaalajas toimiv digitaalne tahvel, mis võimaldab õpetajal ja õpilasel visuaalselt kui ka tekstiliselt mõtteid vahetada. Jamboard kuulub Google toodete perekonda ja on leitav otse kirjakastis paremal 9 täpi ehk Google rakenduste alt. Vt siit või uuri videoõpetust.

Õpikeskkonnad

1. Hariduse sisuloome keskkond H5P baasil. Kasutamiseks logi sisse HARID-iga
2. Opiq - õpikeskkond, mida saab siduda ekooliga ja on avatud põhikooli kõikidele ainetele, gümnaasiumi osa on tasuline. Tutvu tema Waramuga. Kuidas kasutada, loe KKK.
3. Foxcademi -interaktiivsed õppematerjalid gümnaasiumile keemias, füüsikas ja matemaatikas.

MateRjalide kogumikud

Innove testid,
Eksamite infosüsteem (EIS),
​e-koolikott  - õppeainete kaupa​,
Taskutark -  õppematerjalid ja testid õppeainete kaupa 1.-12.klassini.

Asünkroonsed või mõlemad vahendid

Siin on koostöövahendeid, mis ei vaja otse reaalajalist suhtlust või kontakti. Või saab jätta teateid, kus on kokkulepitud reaalajalised kontaktid rühmaaruteludeks või veebiseminarideks.
-------------------------------------------------------------------------------------------
​Instagram -  veebipõhine suhtlusvõrgustik, kus kasutajad saavad üksteisega avalikult või privaatselt fotosid ja videoid jagada. Saab ka reaalajaliselt kasutada, kui teatakse üksteise kasutajanimesid.
​Loe lähemalt, kuidas teha head
Instagrammi pilti.

MS Teams -  väga võimas koostöövahend. Taas toimib nii reaal- kui mittereaalajaliselt. Kuulub MS Office 365 juurde.Eeldab litsentsi olemasolu asutuses.  Vaata juhendit.
​
​Hangouts -  nn Gmaili jututuba (hääl- ja videokõned), kuulub Google toodete perekonda ja kasutajal on Google konto. Paljud mobiilitelefoni tootjad toetavad uue nutitelefoni soetamisel just äppide allalaadimiseks  gmaili kontot. Loe lähemalt, kuidas Hangoutsiga alustada.

Google Meet - teine suhtlemist ja koostööd lubav vahend suurema grupiga suhtlemiseks ja kuulub Google Classroom'i juurde ehk on tasuline tarkvara. Google Meet'iga saab ka distantsõpet läbi viia reaalajas ühe või mitme õppijaga samaaegselt. Lepi õppijatega kokku aeg ja saada neile veebikoosoleku aadress liitumiseks. Vaata lähemalt videojuhendit. Saab ka otse kirjakastist osalejaid kutsuda, uuri siit (M.Anissimovi videojuhendit)​ lood kalendrisse.

Küsi või Vasta (loo ise)

 Vocaroo - helifaili loomine veebipõhiselt, linki võib saata õpilasele/õpetajale või laadida üles eKooli või Moodlesse. Kasuta oma digiseadme mikrofoni, loe tekst sisse, salvesta ja jaga (Save &Share). Edasi kopeeri link. Minu näide Häid pühi! Õpilased muidugi saavad siin suuliselt vastata, mõelge lühike küsimus välja või laske päevauudiseid tõlkida. Helifaili saab arvutisse ka allalaadida (download).Sobib kõikidele humanitaarainetele, hea vahend võõrkeele õpetajatele.
Helifaile saab üles laadida ka SoundCloud keskkonda, kui oled teinud omale kasutajakonto. Eelkõige on antud keskkond mõeldud Euroopa muusikaloojatele ja nende lugude avaldamiseks. Aga distantsõppes olles on võimalik neid platvormegi kasutada.

Kiirlingid

Picture
Picture
Picture
Picture


  TVTG avaleht

Picture
Powered by Create your own unique website with customizable templates.